Дати проведення Національного мультипредметного тесту оприлюднило Міністерство освіти і науки України
Мiнiстерство освiти i науки України визначило дати проведення нацiонального мультипредметного тесту (НМТ)
У 2024 роцi iспити будуть тривати з 14 травня по 19 липня. У цей перiод вiдбудеться основна й додаткова сесiї. Учасники складатимуть iспити iз 4 предметiв. Три обов’язкових, а один – на вибiр.
Обов’язковi предмети:
- – українська мова
- – математика
- – iсторiя України.
На вибiр:
- – українська лiтература
- – iноземна мова (англiйська, iспанська, нiмецька, французька)
- – бiологiя
- – фiзика
- – хiмiя
- – географiя.
Проходження сертифiкацiйної роботи триватиме 240 хвилин в один день (двома блоками по 120 хвилин з перервою у 20 хвилин):
– I блок (120 хв) – українська мова та математика;
– II блок (120 хв) – iсторiя України та один навчальний предмет на вибiр вступника.
Iнформацiя про структуру i змiст тестiв, завдання минулих рокiв є на сторiнках Український центр оцiнювання якостi освiти . Також затверджена кiлькiсть i форма тестових завдань й схеми нарахування балiв.
Порядок iспитiв Мiнiстерство освiти i науки затвердило вiдповiдним наказом у кiнцi грудня 2023 року. Що змiнилося та як проходитиме тестування пiд час брифiнгу у ТОВА розповiв заступник директора з питань ЗНО та монiторингу якостi освiти Юрiй Шайнюк.
Цього року буде не два, а три обов’язковi предмети: українська мова, математика та iсторiя України. Тест з iсторiї України охоплює перiод iз 16 до 21 столiття. Щодо предметiв на вибiр, то порiвняно з минулим роком, додалося два предмети: українська лiтература i географiя, яких не було у попереднi роки. Наказом також затверджено кiлькiсть балiв, якi можна отримати за той чи iнший предмет i таблицi переведення тестових балiв. Кожному учаснику на його iндивiдуальну сторiнку буде надiслано запрошення де буде вказано адреса пункту тестування, його дата та час. За попередньою iнформацiєю реєстрацiя учасникiв НМТ розпочнеться у березнi.
– Заплановано, що кожен тимчасовий екзаменацiйний центр буде обладнаний камерами вiдеоспостереження, – додає Юрiй Шайнюк. – Ще ранiше було задекларовано Українським Центром оцiнювання якостi освiти, що, можливо, в пунктi тестування будуть використовувати металодетектор. Ми мали кiлька негативних прикладiв минулого року, коли деякi учасники iспитiв користувалися мобiльним телефоном. Камери вiдеоспостереження i металодетектор знiме цю проблему з порядку денного. Важливою умовою у пунктi тестування є сховище. Пiд час повiтряної тривоги буде зупинена робота i всi учасники тестування йдуть у сховище. Пiсля вiдбою продовжується робота. Якщо тривога затягнеться на довший час, то кожен зможе пройти тестування у додаткову сесiю, яка триватиме приблизно з кiнця червня до 19 липня.