Cуд у Гаазі виніс перший вирок у справі збиття «Боїнг 777» на рейсі MH-17
На основi доказової бази, зiбраної мiжнародною слiдчою групою, до складу якої входять спiвробiтники Служби безпеки України, Окружний суд Гааги винiс перше рiшення у справi збитого над Донеччиною пасажирського лiтака, що виконував рейс MH-17.
Так, двох громадян рф iгора гiркiна та сергiя дубинського, а також одного громадянина України леонiда харченка визнано винними у збиттi лiтака. Їм усiм призначено покарання у виглядi довiчного позбавлення волi.
Також у судi доведено, що ЗРК «Бук», з якого було збито MH-17, привезли з росiї в Україну, а потiм вивезли назад. Також офiцiйно зафiксовано, що рф постачала зброю та фiнансувала терористичну органiзацiю «днр».
При цьому загальна сума компенсацiї для родичiв жертв авiакатастрофи становитиме понад 16 млн євро.
Це лише перший вирок у даному провадженнi. Очiкується притягнення до вiдповiдальностi iнших причетних осiб.
Загалом за час розслiдування мiжнародна слiдча група, до складу якої також входять слiдчi СБУ, зiбрала безпрецедентну доказову базу:
проаналiзувала понад 5,5 млрд сторiнок iнформацiї в iнтернетi (фото, вiдео, публiкацiї в соцiальних мережах та ЗМI, блоги, форуми тощо);
вивчила понад 1,5 млн телефонних дзвiнкiв у районi запуску ракети та вздовж її маршруту;
допитала як свiдкiв понад 260 осiб;
провела понад 3 тис. рiзноманiтних експертних дослiджень;
У мiстi Павлоград Днiпропетровської областi проведено унiкальний слiдчий експеримент з контрольованого пiдриву зенiтно-керованих ракет 9М38М1 ЗРК «БУК», результати якого виявилися вирiшальними для експертних висновкiв.
Нагадаємо, що 17 липня 2014 року у небi над Україною було збито пасажирський лiтак «Боїнг 777» рейсу MH-17, який належав авiакомпанiї «Малайзiйськi авiалiнiї». Це призвело до загибелi 298 людей: громадян 10 країн (у тому числi близько 80 дiтей).