Чим відрізняється чоловічий мозок від жіночого, розповіли вчені
Чоловіки і жінки відрізняються один від одного не тільки фізіологічно, але також ментально, психологічно і економічно. І найголовніші відмінності містяться ув голові (де і таргани живуть також). Аргументи і Факти розповіли, які існують головні відмінності в голові у чоловіків і жінок.
Розмір мозку
У 19-му сторіччі вчені виявили, що чоловічий мозок важить більше жіночого. І, оскільки, в ті часи дівчата не могли нормально почуватися в суспільстві, займаючись лише сім’єю і дітьми, стало популярно твердження: нібито через менший мозку, жінки дурніші.
Насправді все не зовсім так: дійсно, чоловічий мозок більше жіночого на 10%. Але це ніяк не впливає на інтелект. Від слова «зовсім».
Вплив структури мозку на ті чи інші здібності
Ще в 1990-х роках вчені вважали, що у жінок краще розвинена мовна активність, а у чоловіків – математичні здібності. Насправді це не так і відмінностей в здібностях між чоловіками і жінками немає.
Окремо потрібно сказати про вивчення точних наук – сучасні дослідження показують, що чоловіки і жінки однаково сприймають математику й інші науки, а більш виражені здібності до того чи іншого предмету зовсім не залежать від статі.
Схильність до хвороб
Згідно із дослідженнями, які провели раніше, схильність до психічних хвороб у чоловіків і жінок – різна. Представники сильної статі більше схильні до аутизму, гіперактивності і синдрому Туретта. А ось жінки частіше страждають від депресії, панічних атак і анорексії.
Сучасних досліджень з цього приводу наразі немає, проте вчені планують присвятити достатню кількість часу вивченню цього питання. Адже цілком можливо, що результати таких досліджень допоможуть поліпшити методи лікування згаданих захворювань.
Міф про півкулі
Творчі люди думають здебільшого правою півкулею мозку, а математики – лівою. Це не правда. Неправда і те, що чоловіки більше використовують ліву півкулю, а жінки – праву.
А ось, що дійсно правда – у чоловіків більше розвинені зв’язки всередині півкуль, а у жінок – зв’язки між півкулями. Але поки що вчені не знають, як це впливає на поведінку або інші якості людини.