Чому вихлопні гази такі небезпечні пояснили тернопільські експерти
Головним забруднювачем повітря у місті є автотранспорт, а основна небезпека людині дістається від вихлопних газів. У них міститься понад 200 хімічних сполук. Не обходиться і без присутності шкідливих, токсичних канцерогенів, що підвищують ймовірність виникнення злоякісних пухлин.
Чадний газ, діоксид азоту, вуглеводи, формальдегід і пил – всі ці сполуки у повітрі погіршують стан здоров’я і дорослих, і дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’яні дівчата розбились на машині під час трансляції в Instagram (Відео)
«Часто вплив вихлопних газів виражається дихальною недостатністю. Гази здатні викликати атеросклероз судин головного мозку. Іноді у людини виникають захворювання серцево-судинної системи. Від негативного впливу вихлопних газів найчастіше страждають водії і пасажири, зокрема тривале перебування у пробках. З пішоходів найбільше уразливі діти, адже концентрація шкідливих речовин відбувається у приземних шарах, саме на рівні дихання дитини. Вихлопні гази значно знижують інтелект дитини, погіршують пам’ять», – пояснює лікар із гігієни праці відділу із питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдан Марків.
Щоб атмосфера не забруднювалась, водіям рекомендують переходити на газобалонні двигуни. Якісно проводити регулювання двигуна. Використовувати нейтралізатори відпрацьованих газів. Не варто багато і часто їздити на автомобілі, якщо немає гострої необхідності. Варто частіше виїжджати на природу – у ліс, особливо сосновий. Для невеликих відстаней скористайтесь велосипедом.
«Кожній людині корисно більше бувати на природі, де немає автомобілів. Подбайте про те, щоб біля Вашого будинку були насадження дерев і кущів. Якщо поруч з будинком знаходиться дорога, то намагайтеся тримати у квартирі багато квітів. Не пускайте своїх дітей гуляти біля проїжджої частини, намагайтеся гуляти щовечора у парках», – закликає Богдан Марків.
Раніше “Голос” повідомляв про таксиста, який ледь не зламав тернополянці 4 пальця