“Частина збуту наркотиків на Тернопільщині пов’язана з переселенцями” – поліція
Начальник полiцiї Тернопiльщини Олександр Богомол розповiв про боротьбу з продажем та виготовленням наркотичних речовин на теренах краю.
“Я скажу декiлька цифр сухих – плюс 30 вiдсоткiв на сьогоднi це 736 збутiв нами задокументовано у 2022 роцi, плюс 49 вiдсоткiв вiд попереднього звiту, це 204 факти зберiгання, мiнус 5 вiдсоткiв посiви – 53 випадки посiвiв наркотичних рослин, – вiдзначив Олександр Богомол, начальник ГУ НП у Тернопiльськiй областi. – Велика кiлькiсть збутiв, яка збiльшилася, декiлька збутiв бiльше ми задокументували на територiї областi якраз було пов’язано з великим переселенням, яке почалося в кiнцi лютого i було декiлька мiсяцiв тут. Був перiод про що ми говорили, коли закладчики бiгали бiля аеропорту, а аеропорт охоронявся вiйськовими i нацгвардiєю i десятками їх там виловлювали. Або ж наркозалежнi особи, якi там бiгали i шукали цi закладки. Всi думали, що це диверсанти, а це виявилося набагато банальнiше. Це проблема, проблема не тiльки Тернопiльської областi, але й свiту, проблема, яка починається зi споживача”.
Як наголосив головний правоохоронець краю, проблема розповсюдження наркотикiв комплексна, i вирiшувати її треба усiм.
“Треба починати зi споживача, якщо не буде попиту, то не буде i пропозицiї, – зауважив Олександр Богомол. – Наша дуже серйозна бiда, що ми втрачаємо контроль над дiтьми, над близькими, над рiдними, коли вони починають споживати. Якщо не буде споживача, то не буде закладчика, не буде далi. Комплексна проблема, яку треба вирiшувати комплексно, як медицина, так i освiта, так i профiлактика i так далi. Нам зараз треба боротися за здоров’я нашої нацiї, займати наших людей. А в нас що, проблема, ковiд, онлайн-навчання, спiлкування не має мiж дiтьми, ВНЗ онлайн- навчання, дiти починають скучати, виходять на вулицi i починається – давай повеселимося i так далi”.
У полiцiї розповiли, що стараються боротися з цими Телеграм-каналами, якi пропонують наркотичнi речовини, але як тiльки закривають один канал, то вiдразу вiдкривають iнший.
“5 рокiв назад у Тернопiльськiй областi була задокументована перша банда наркотикiв через Телеграм-канал, але увага ми її документували 8 мiсяцiв, – розповiв правоохоронець. – Це була перша, ми вчилися, тренувалися, але в них настiльки високi прибутки, що вони втягують на їхнi посади багато людей. Треба боротися, щоб менше було споживачiв, зараз це синтетичнi наркотики, за три мiсяцi мозк стає губкою, людина залежною”.