Більшість дітей-сиріт на Тернопільщині мають дім
Понад 1000 дітей-сиріт живе нині на Тернопільщині. Більшість із них, а саме 92 відсотки перебувають у прийомних сім’ях, або у дитячих будинках сімейного типу. Інші – в інтернатах. Там, зокрема живуть діти із особливими потребами, підлітки і ті, у кого є рідні браття або сестри. Дітей із цих категорій важко влаштувати у прийомну сім’ю, зазначили в обласній службі у справах дітей.
Наразі у нашому краї є 9 будинків сімейного типу. Малеча проживає там до 18 або й 23-х років. До тих пір держава виплачує гроші прийомним батькам на утримання дитини.
Експерти наголосити: є суттєва різниця між усиновленням і прийомною сім’єю. У першому випадку дитина набуває всіх відповідних прав, аж до успадкування, а батькам надається одноразова допомога, ідентична як при народженні дитини. А у прийомній сім’ї дитина перебуває до 18 або 23 років, щомісяця прийомним батькам держава виплачує кошти на її утримання, а далі вона вже живе власним дорослим життям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тернопільська митниця «заробила» на ремонт доріг майже 70 мільйонів гривень
Щоправда не завжди прийомні батьки усвідомлюють власні можливості і відповідальність перед дитиною.
«Торік був такий випадок. Батьки взяли до себе маленьку дитинку з особливими потребами. Лікарі попереджали, що в дитини є певні затримки розвитку, але ті люди сподівалися після лікування виправити дефекти, запевняли, що будуть належним чином доглядати за цією дитинкою. Та, на жаль, ситуація склалася інакше, вилікувати дитину не вдалося і вони повернули маля», – розповіли в обласній службі у справах дітей.