Згрішити збрехавши: батьків учнів однієї з шкіл міста попросили дати дозвіл на відвідування релігійних заходів заднім числом
Новина про те, що у Тернопільській загальноосвітній школі №11 почав працювати капелан наробила чимало шуму. Раніше зазначалося, що Єпархія Української греко-католицької церкви та навчальний заклад уклали договір, згідно з яким духовним наставником учнів та вчителів став отець Роман Підгайний. До того отець проходив спеціальні 3-місячні курси в патріаршій комісії УГКЦ.
Однак історія має цікаве продовження. Про це написала тернопільська адвокатка Тетяна Семусь.
Правозахисниця опублікувала на своїй сторінці, скріншот переписки, де капелан нібито просить батьків дати дозвіл проведення зустрічей із дітьми (написати відповідну заяву). І підписати – «заднім» числом.
– «Офіційний капелан» раптом допер, що підписання договору з навчальним закладом (ТЗОШ 11) то гарно і поважно, але не зовсім достатньо, щоб порушувати ст. 35 Конституції України та ст. 6 Закону України «Про освіту» і почав істерично випрошувати батьків дуже-сильно-заднім-числом писати заяви про дозвіл дітям на відвідування на території закладу освіти заходів, де він проповідуватиме релігію, – написала Тетяна Семусь.
Адвокат також повідомила, що «декілька заяв на імʼя директора школи про неприпустимість порушення вказаних вище статей дуже поставлять «на шпагат» директора школи і дадуть шанс повернути проповідування з території закладу освіти на територію церкви».
Варто наголосити, що відповідно до Закону України «Про освіту», а саме у ст. 6 – Засади державної політики у сфері освіти та принципи освітньої діяльності, зокрема, зазначено:
Засадами державної політики у сфері освіти та принципами освітньої діяльності є:
«…невтручання релігійних організацій в освітній процес (крім випадків, визначених цим Законом);
різнобічність та збалансованість інформації щодо політичних, світоглядних та релігійних питань».