Арку в центрі Тернополя вже оббили жовтою вагонкою – чи ж це очікували містяни від реставрації
У центрі Тернополя на вулиці Олени Кульчицької в напрямку вулиці Коперника комунальники взялися проводити реконструкцію місцевої арки.
Конструкцію обгородили та закрили клейонкою. На місці працюють комунальники і вже встигли провести чорнові роботи та оббити вверх, ніби то стелю арки – жовтою вагонкою.
З приводу реконструкції свою думку висловили пересічні тернополяни.
“Ще у “доковідні” часи ми з дружиною любили подорожувати Європою. Там помітили одну відмінність у реставрації історичних будівель. У Венеції, до прикладу, частіше використовують блакитну вагонку, у Кракові – зелену. На старовинних будівлях Неаполя часто можна побачити червону вагонку. У Тернополі – жовту. Саме така з’явилась в процесі реставрації арки, що на колишній вулиці Пасаж Адлера, тепер О.Кульчицької. Усе ж наше місто таки європейське”,-відзначив Максим Черкашин, додавши світлини реконструкції.
У коментарях користувачі оцінили тонкий гумор Максима.
“Це тимчасова вагонка,стелю арки віддали на реставрацію)”
“Очей не відвести)”
“Не дивись вгору”, Тернопільська версія.”
Зате збоку кілька мільйонів на кований паркан біля школи вгатили. Навіть табличка висить про це. Тут теж можна повісити.
І десь в паралельній реальності, тернополянин, який зараз перебуває у Швеції, показав, як провели реконструкцію місцевих підземних переходів.
“У шведському місті Упсала колись напівтемний підземний перехід із залізничної станції до центральної частини міста перетворили на оригінальну туристичну атракцію. Вона – своєрідний багатогранний яскравий символ, що об’єднує різні куточки Упсали з її відмінностми та особливостями. Художниця з Данії Астрід Крог на скляних панелях із підсвічуванням створила понад 20 великих фотоколажів. Усі вони разом утворюють калейдоскопічне зображення четвертого за величиною міста Швеції – Упсали. Коли ж підійти ближче до цієї світлової кольорової інсталяції, то можна розгледіти, що той чи інший візерунок складається з авторських фотографій художниці та фото, які надіслали їй місцеві жителі. Арт-панно за назвою «Ритм» виготовлене за допомогою спеціальної авторської техніки. Воно утворює унікальний світловий малюнок, який гостинно зустрічає кожного, хто прибуває в Упсалу”, – написав Олег Снітовський.