Антидронну рушницю від рідного вишу отримав доцент ТНПУ та військовий Валерій Панченко
Iнженерно-конструкторська група ТНПУ передала вiйськовослужбовцям 53 бригади антидронну рушницю. Прийняв нове обладнання доцент кафедри теорiї i практики перекладу ТНПУ, а на час вiйни — наш захисник, головний сержант Валерiй Панченко на псевдо Професор.
Обладнання, яке сьогоднi було передане, вже успiшно випробуване у вiйськових частинах, адже понад два десятка таких рушниць, сконструйованих у ТНПУ, рятують життя наших воїнiв на фронтi.
Рушниця призначена для примусової посадки ворожих дронiв. Валерiй Панченко уже має досвiд роботи з подiбними литовськими зразками. Каже, що така зброя є необхiдною, адже наша вiйна це — вiйна дронiв, хоч на початку їх не було у жодної зi сторiн.
“Пташками кишить все небо, там на передовiй найчастiше чуємо дуже характерний звук пропеллера, — розповiв Професор. — За допомогою антидронних систем ми робимо примусову посадку дронiв: вони зависають в повiтрi, поки не закiнчиться заряд, а потiм опускаються на землю”.
Трофеями ворожi квадрокоптери стають нечасто — окупанти їх пiдступно нашпиговують рiзного роду небезпекою. Залишають нашi воїни лише тi, якi проходять спецiальну перевiрку.
Антидронна зброя вiдмiнно служить для вiдводу небезпеки i рятує найцiннiше — життя захисникiв, є ефективним iнструментом в арсеналi українських сил у боротьбi iз сучасними загрозами. Передачу рушницi iнiцiювала конструкторська група, яка працює над рiзними технiчними рiшеннями для збройних сил. Ректор ТНПУ Богдан Буяк подякував вiйськовим за активну оборону країни i величезний внесок, який важко переоцiнити. Пiдкреслив, що кожен на своєму фронтi працює заради спiльної головної мрiї. Зокрема спiвпраця мiж унiверситетом i вiйськом сприяє не лише розвитку технологiй, а й змiцненню обороноздатностi, що є дуже вiдрадно. Запевнив, що iнженерно-конструкторська група ТНПУ продовжить свою важливу роботу для забезпечення вiйськових новими технiчними рiшеннями.
Оксана Чмиленко,
Провiдний фахiвець зi зв’язкiв iз громадськiстю ректорату ТНПУ