З’явилался нова загроза для тернопільських підлітків на заміну «Синьому киту»
Не встигли вщухнути пристрасті навколо скандально відомих “синіх китів”, як у соціальних мережах з’явилися нова небезпека для дітей. Тепер так звані “групи смерті” змушують дівчаток повірити у фей, щоб у такий спосіб спровокувати їх на самогубство.
За словами віце-президента Громадської організації “Ла Страда-Україна” Ольги Калашник, на території 26 країн діє безкоштовний номер дитячої гарячої лінії, на який можна звертатися із подібною проблемою – 0 800 500 225 та загальноєвропейський номер дитячої гарячої лінії 116 111. Хоча гаряча лінія називається дитячою, телефонувати можуть як діти, так і дорослі.
Вона підкреслила, що так звані “феї” – це новий небезпечний тренд. Адміністратори таких груп маніпулюють підлітками, змушують їх вірити у швидку смерть, а якщо ті відмовляються – погрожують покалічити близьких людей. Жертвами найчастіше стають дівчатка не старше 16 років.
Квест “Рожеві феї” починається зазвичай однаково: дитину просять підійти до вікна, подивитися вниз і описати все, що вона там бачить. Потім просять увімкнути газ у квартирі, не запалюючи сірників “щоб не обпалити крильця”. Головна вимога участі – нікому не розповідати про скоєне.
Координатор дитячої лінії Альона Кривуляк розповіла, що почала отримувати такі звернення ще наприкінці минулого року. Діти дзвонили і скаржилися, що бояться самогубств і не хочуть робити те, що їм наказують невідомі люди.
Причину участі у смертельних “квестах” погодилися назвати більше 90% дітей, але проблема у тому, що звертаються по допомогу вони вкрай рідко. Іноді провокатори дізнаються домашню адресу потенційної жертви, інформацію про батьків і у такий спосіб тиснуть на підлітків.
Часто трапляється, що дітей шантажують компрометуючими фото, які дістають у друзів і погрожують, що завтра їх побачить вся школа, якщо вони не виконають завдання.
Експерти радять батькам ретельніше перевіряти захоплення своїх дітей і не гаяти часу, якщо помітили дивні риси у поведінці. Краще заздалегідь звернутися по допомогу до фахівців, щоб запобігти самогубствам.
Портал “Знай.ua” також повідомляє, що адміністратори “груп смерті” вимагають гроші у своїх потенційних жертв.