24 січня до Землі наблизиться комета із незвичною назвою Цзидзіньшань
Її можна буде побачити неозброєним оком. Наступна така нагода випаде аж у 2030 році, але поява комети не буде такою помітною.
В Україні та усій Північній півкулі буде видно комету Цзицзіньшань, яку відкрили на початку січня 1965 року співробітники обсерваторії Пурпурної гори (китайською мовою ця назва звучить як «Цзицзіньшань»).
Незабаром після відкриття – 28 січня 1965-го – комета Цзицзіньшань-1 пройшла перигелій на відстані 1,486 а. (222 млн. км) від Сонця. Вже при наступних появах у результаті еволюції кометної орбіти під впливом гравітації Юпітера ця відстань поступово зменшувалася, і «хвостата зірка» отримала можливість підлітати досить близько Землі. Такий проліт з відривом 0,497 а.е. (74 млн км) відбудеться 29 січня 2024 року. ЇЇ блиск може досягти 8-ї зіркової величини — тобто це буде найяскравіша її поява в історії, передбачають вчені.
Астрономи кажуть, що у грудні та січні комету краще спостерігати у другій половині ночі. На протистояння Сонцю вона вступить 24 березня, її блиск у цей час впаде до 11-ї зіркової величини.
Тож запасіться терпінням і обов’язково візьміть із собою бінокль, щоб побачити рідкісне астрономічне диво.
Про появу «хвостатої зірки» розповіли в Українському науково-популярному медіа про космос The Universe Space Tech.
Астрономи зробили висновок, що комета швидше за все досить велика, і коли вона опиниться поблизу Сонця та Землі, матиме шанс стати видимою неозброєним оком. Розрахунки підтвердили це.
Наступна поява комети Цзицзіньшань-1 у 2030 році вже не буде такою зручною для спостережень. Щодо тісного зближення з нею доведеться чекати до січня 2088-го, коли вона пройде 0,41 а. від Землі. На той час вона встигне двічі підлетіти дуже близько до Марса , причому 1 квітня 2049 року наблизиться до нього на відстань 0,016 а. (2,4 млн км) – це всього вшестеро більше середнього радіусу місячної орбіти. Можливо нащадкам пощастить побачити її ще ближче.