10 ідей для власної справи: який бізнес можна започаткувати з допомогою держави
Вiдкрити свiй спа-салон чи фотостудiю, започаткувати юридичне бюро або ж — продавати найсмачнiше у мiстi морозиво. Почати власний бiзнес стало простiше, адже коштами для старту готова допомогти держава.
Зокрема, за програмою “Своя справа” вiд єРобота можна отримати вiд 50 до 250 тисяч гривень безповоротного гранту на вiдкриття чи масштабування бiзнесу. Заявку на мiкрогрант вже заповнили понад 20 тисяч українцiв. А кошти на власний бiзнес отримали близько 3,5 тисяч охочих. Грант можна використати на обладнання, закупiвлю сировини та орендну плату.
Серед умов: створити одне або два робочих мiсця, вести бiзнес мiнiмум 3 роки та вчасно сплачувати податки. Якщо дотримуватись цих зобов’язань, повертати кошти не потрiбно. Ми пiдiбрали 10 бiзнес-iдей, якi можна втiлити за допомогою мiкрогранту вiд єРобота.
Вирощування креветок
Пiдприємцi-початкiвцi можуть розводити ракоподiбних у невеликому акварiумi навiть у себе вдома та продавати їх до зоомагазинiв. А досвiдченi бiзнесмени — орендувати примiщення та облаштувати там штучну водойму, щоб продавати в торговi мережi кiлька тонн креветок щорiчно. За словами фахiвцiв порталу Дiя, пiд час планування бiзнесу варто встановити контакти з найближчими ресторанами та сушi-кафе, пивними барами, продуктовими магазинами, супермаркетами та зоокрамницями. Почати бiзнес можна iз бюджетом до 50 тисяч гривень, а далi масштабувати виробництво.
Майстерня миловарiння
Миловарiння — доволi проста форма малого бiзнесу, який можна органiзувати iз мiнiмальними початковими вкладеннями. Але, як i в будь-якому бiзнес-проєктi, тут також потрiбно проаналiзувати ринок, сформулювати концепцiю, розрахувати собiвартiсть продукцiї та шукати канали збуту. Орiєнтовна сума iнвестицiй для старту: до 50 тисяч гривень.
Точильна майстерня
Ресторанам i кафе потрiбнi гострi ножi, перукарням i манiкюрним салонам — гострi ножицi, а майстрам — заточенi iнструменти. Якщо правильно органiзувати бiзнес, потiк постiйних клiєнтiв — гарантований. За оцiнками порталу Дiя, орiєнтовна сума iнвестицiй для старту: до 150 тисяч гривень.
Магазин настiльних iгор
Як радять експерти, почати цей бiзнес варто iз вiдкриття iнтернет-магазину: можна стартувати iз 30-40 популярних iгор, а далi стежити за новинками та першими пропонувати їх клiєнтам. На своєму сайтi треба зробити докладний опис кожної гри та коротко пояснити правила. Орiєнтовна сума iнвестицiй для старту: до 150 тисяч гривень.
Прокат велосипедiв
Вiдкриваючи велопрокат, важливо запропонувати клiєнтам хороший вибiр велосипедiв у гарному станi. Також на порталi Дiя нагадують, що майбутнiм власникам прокату варто звернути увагу на локацiю, де працюватимуть: наприклад, чи є поруч парк. А також не забувати, що взимку послуги прокату можуть втрачати популярнiсть. Орiєнтовна сума iнвестицiй для старту: до 150 тисяч гривень.
Студiя пакування подарункiв
У цьому бiзнесi важливо знайти працiвникiв, якi мають гарний смак, є комунiкабельними i вмiють знаходити iндивiдуальний пiдхiд до кожного клiєнта. Велика складова успiху: красивi та якiснi матерiали для пакування. Не забувайте i про важливiсть правильної локацiї для вашої студiї. Орiєнтовна сума iнвестицiй для старту: до 150 тисяч гривень.
Кiоск з морозивом
Для свого кiоску ви можете обрати унiкальну авторську рецептуру чи знайти постачальника з готовою лiнiйкою морозива. Кiоск з морозивом — бiзнес для теплої пори року: попит зростає навеснi i рiзко зменшується восени. Тому, до прикладу, в берлiнському районi Кройцберг є вiдома ятка з морозивом, яка взимку перетворюється у класичний кавовий кiоск. Можливо, така iдея згодиться i вам при плануваннi бiзнесу. За оцiнками порталу Дiя, орiєнтовна сума iнвестицiй: до 150 тисяч гривень
Екскурсiйне бюро
Навiть пiд час вiйни iсторичнi мiста, розташованi далеко вiд лiнiї фронту, приваблюють туристiв. Як i в iнших галузях, тут дуже важливо знайти свою нiшу та зрозумiти, на кого саме орiєнтується ваша компанiя. Архiтектурнi прогулянки мiстом, таємничi мiсця, унiкальнi маршрути, гiди, якi розмовляють iноземними мовами, яскравий фото та вiдеоконтент у соцiальних мережах, реклама — все це конкурентнi переваги екскурсiйних бюро. За оцiнками порталу Дiя, орiєнтовна сума iнвестицiй для старту: до 250 тисяч гривень.
Курси кулiнарiї
Приватна кулiнарна школа може бути самостiйним бiзнесом чи додатковим проєктом ресторану, кав’ярнi чи пiцерiї. Кулiнарiя вже давно стала новим видом розваг, тож клiєнтам можна пропонувати як одноденнi майтер-класи, так i кiлькамiсячнi курси. Важливо знайти хороших кухарiв-викладачiв, вiд них залежить успiх вашого бiзнесу. За оцiнками експертiв порталу Дiя, орiєнтовна сума iнвестицiй для старту: до 250 тисяч гривень.
Фотостудiя
Якщо маєте хист до фотографiї — це саме ваш бiзнес. Важливо обрати iнтер’єр фотостудiї, також необхiдна хороша фототехнiка та професiйне свiтло. Варто не забувати про важливiсть власної реклами, зокрема, у соцмережах, та потрохи здобувати базу клiєнтiв. Орiєнтовна сума iнвестицiй для старту: до 250 тисяч гривень.