Чи запропонують у Тернополі альтернативу торфу?
Перед і під час шістнадцятої сесії Тернопільської міської ради активісти влаштували пікет під стінами мерії проти забудови міста котельнями на торфі. Пікетувальники навіть спробували розпалити речовину, схожу на торф. У результаті вдалося запалити в одній із бочок димову шашку.
«Представники громадськості, які мали свою думку стосовно роботи котельні на альтернативних паливах, мали можливість виступити, висказати свої зауваження. Нажаль, таких критичних зауважень, інших пропозицій не надали. Тому що я звернувся до них (людей, які проти будівництва котелень на торфі. – ред) з пропозицією: у Тернополі діє план дій сталого енергетичного розвитку, яким передбачено, як має оброзовуватись енергетика міста Тернополя; було запропоновано їм дати свої пропозиції стосовно будівництва котелень на альтернативному паливі, які, на їхню думку, можуть бути екологічно чистими, відповідати всім екологічним вимогам. А це робити необхідно. Нажаль ці люди не були готові до надання будь-яких пропозицій. Тому було прийнято радою дуже розумне рішення – запропоновано організувати комісію з представників депутатів, громадськості, спеціалістів галузі і запропонувати свої пропозиції, як повинна розвиватись альтернативна енергетика у місті, які види котлів повинні використовуватись, на якому паливі вони мають працювати, щоб ми могли з початком опалювального сезону дати можливість людям отримувати тепло і гарячу воду за нижчою ціною», – розповідає голова Тернополя Сергій Надал.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Тернопільщині відбудеться унікальний автентичний фестиваль
Наразі вже почали організацію громадських слухань з приводу будівництва котелень на альтернативному виді палива. Саме там і мають прийняти остаточне рішення, зазначив Сергій Надал.
Проте, якщо жителі Тернополя виступають проти будівництва котелень саме на торфі, вони мають запропонувати альтернативне рішення, яке дозволить місту відмовитись від використання газу, і буде екологічно чистим. Звичайні протести проти котелень на торфі, без можливості запровадити інше рішення, будуть малоефективними.
Тому громаді варто підготувати проект, де замість торфу міські котельні будуть використовувати інший енергоносій, який буде екологічно безпечнішим і фінансово вигідним.
Зазначимо, за останні роки на Тернопіллі реалізували декільеа проектів, розрахованих замінити використання газу. Зокрема, відкрили котельню, яка працює на брикетах із тирси твердих порід дерева. Великий потенціал фахівці також вбачають у використанні залишків сільськогосподарської продукції.