Суд визнав незаконною передачу сільського храму на Тернопіллі у власність Московського патріархату
У Кутах Шумського району (це північна територія області, де найсильніший вплив Свято-Успенської Почаївської лаври) ще два роки тому приблизно половина парафіян вирішила попрощатися з Українською православною церквою Московського патріархату.
Відтак вони створили та зареєстрували громаду під юрисдикцією УПЦ Київського патріархату.
Відтоді й розпочалася боротьба за єдиний у селі храм святої Анни, який збудували на початку 90-х років минулого сторіччя за кошти всього села.
Громада УПЦ КП готова була до компромісу — почергового рівноправного користування церковним приміщенням, однак прихильники Московського патріархату були категорично проти.
Почалися конфлікти і скандали, про які не раз писали різні ЗМІ, дійшло до того, що храм узагалі надовго зачинили для всіх.
Тим часом відбувалася низка судів різних інстанцій аж до Вищого господарського, і нарешті нещодавно було поставлено юридичну крапку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як перерахують пенсії тернопільським пенсіонерам
Львівський апеляційний суд у повному обсязі задовольнив скаргу церковної громади села Кути Шумського району Тернопільської єпархії УПЦ (КП) і визнав незаконною попередню передачу єдиного сільського храму у власність Московського патріархату.
Судовим рішенням розпорядником приміщення цієї культової споруди визнано Тернопільську обласну держадміністрацію, яка вправі надавати згаданий храм у почергове користування обом громадам. Чи заспокояться на цьому представники УПЦ МП — невідомо.
Проте жителі села Кути готові, швидше, збудувати власний новий храм, аніж ділити його з «відступниками».