Нові правила у медичній галузі на Тернопіллі стартують вже у понеділок
У 2018 році вступила в дію реформа галузі охорони здоров’я України. Починається вона із первинної ланки, до якої відносяться амбулаторії загальної практики сімейної медицини, дільничні лікарі-педіатри, терапевти і фельдшерсько-акушерські пункти, зазначила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Лідія Чайковська під час розширеного засідання ради регіонального розвитку, що вперше відбулося у Тернополі.
Наша область, за її словами, вже отримала зразок декларації, яка буде із 2 квітня укладатися між пацієнтом чи жителем області і сімейним лікарем. «При наших нормативах сімейний лікар має укласти 1 800 декларацій із жителями області і тоді він буде мати додаткове фінансування від держави у розмірі 370 грн на дорослого і 740 грн на дитину або людину літнього віку. Лікарі-педіатри при нормативах укладають декларації із 900 дітьми», – зауважила Лідія Чайковська.
Вона також поінформувала, що потрібно для того, щоб підписати декларацію із сімейним лікарем.
«Дорослим, щоб укласти угоду із сімейним лікарем, потрібно прийти із копією паспорта й ідентифікаційного коду, та копією свідоцтва про народження дитини, щоб підписати декларацію із лікарем-педіатром. Обрати сімейного лікаря може кожен житель області незалежно від місця проживання, незалежно від національності і віку. Цей процес буде тривати до закінчення року», – підкреслила Лідія Чайковська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про можливий продаж компанії «Мрія» розповів генеральний директор Саймон Чернявський
До слова, кошти, які додатково виділяє держава на фінансування первинної ланки, – не відносяться до медичної субвенції, яку отримує область із державного бюджету.
Ще однин напрямок, над яким сьогодні працює управління охорони здоров’я облдержадміністрації, – перетворення центрів первинної медико-санітарної допомоги та лікувальних закладів 2 рівня у комунальні некомерційні підприємства. Починаючи з 2019 року, ті лікувальні заклади, які не зуміли перейти у комунальні некомерційні підприємства практично втрачають державне фінансування, тому сьогодні, максимально всі сили зосереджені на проведення відповідної роботи.
Після процесу перетворення, як поінформувала Лідія Чайковська, центри первинної медико-санітарної допомоги та лікувальні заклади 2 рівня укладають угоди із Національною службою здоров’я України на додаткове фінансування, і вже з 2 липня вони будуть мати додаткове фінансування на свій розвиток.