Гадз на районі: у Бучацькому районі середній показник орендної плати за пай найнижчий в області
Середній показник орендної плати за пай від вартості землі по області складає 8 %, а у Бучацькому районі, де діють успішні господарства Гадза цей коефіцієнт один iз найнижчих в області. Очолює цей анти-рейтинг на 1. 01. 2018 р. ФГ “Гадз” – 3 %, а ТзОВ “Бучачагрохлібпром” – 4, 2 %.
Більше року ходили чутки про переділ Гадзової господарки між його покровителями. Але лише заходила мова про сад, то всі одноголосно казали, що цей актив йому залишиться. Аж раптом рішення Господарського суду Тернопільської област,і згідно якого Гадз має звільнити землю, де закладений сад. Тобто формально сад перейшов у власність коледжу. Тепер студенти можуть сміло з мішками “ходити на ябка”, – пише Петро Чорнота на Бучацькому інформаційному порталі
Але мова про інше. Вже зараз почав “вилазити” мінус по зарплатах працівників бюджетної сфери району. Бюджет району iз власних надходжень отримує в межах 9 % від мінімальної потреби, у структурі яких 80 – 90 % – це податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з зарплат працівників бюджетних установ. Іншим джерелом наповнення районного бюджету є ПДФО з паїв (більша частина якого зараховується у районний бюджет). Тобто чим вища орендна плата за паї, тим більший податок.
Середній показник орендної плати за пай від вартості землі по області складає 8 %, а у Бучацькому районі, де діють успішні господарства Гадза цей коефіцієнт один iз найнижчих в області. Очолює цей анти-рейтинг на 1. 01. 2018 р. ФГ “Гадз” – 3 %, а ТзОВ “Бучачагрохлібпром” – 4, 2 %. Крім цього, згадані господарства обробляють ще землі резерву і запасу у районі, за які взагалі нічого не сплачують, а за неофіційною інформацією, їх площа дорівнює площі декількох солідних колгоспів радянської пори. Виходить так, що господар району № 1 платить копійки людям і мізер у бюджет району, а районна влада ( Бебих і Фреяк ) за цим неподобством спокійно спостерігають, вигідна ця ситуація і деяким головам громад і сільських рад.
Міф про те, що Гадз утримує район різна влада разом з редактором місцевої газети “ліпила” не один десяток років. І треба погодитися, що їм це вдалося, бо навіть деякі міфи Стародавнього Cвіту виглядають слабше, а ніж цей. Бо ж, скажете, де ще можна заробити грошей, якщо на Бучаччині немає жодного заводу? А такі питання треба ставити тим, хто безпосередньо сприяє занепаду району та спостерігає за цим процесом згори. “Першою причиною бідності є неорганізованість людей”, – казав Андрей Шептицький.